Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Οι μαθητές και οι δασκάλες της Α' σας καλούν στη χριστουγεννιάτικη γιορτή τους που θα γίνει τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου και ώρα 10 π.μ.

Να είστε όλοι εκεί να μας τιμήσετε με την παρουσία σας!!!

Η γιορτή των μαθητών της Α' πραγματοποιήθηκε με επιτυχία...Οι μικροί μαθητές τα κατάφεραν περίφημα και πήραν το χειροκρότημα των θεατών. Συγχαρητήρια στις δασκάλες κα Σοφία Μπουρουτζίδου και κα Κατερίνα Θανασιά.

Αμέσως μετά και για πρώτη φορά , οι μαθητές του Στ1 και του Ολοήμερου ( μαθητές Γ' και Δ΄') παρουσίασαν παράσταση στα αγγλικά υπό την επιμέλεια της κα Στέλλας Καρατζά  (καθηγήτριας Αγγλικών).

Τα μεγάλα παιδιά έπαιξαν την ιστορία ενός τσαγκάρη που βοήθησε ανθρώπους την Παραμονή των Χριστουγέννων Τίτλος της : "The shoemaker and his Guest"( Ο τσαγκάρης και ο επίσημος καλεσμένος του).Τα παιδιά του Ολοήμερου μεταμορφώθηκαν σε ξωτικά και ταράνδους και μας διηγήθηκαν την ιστορία του Ρούντολφ. Τίτλος της : " Ο Ρούντολφ και ο Αι Βασίλης".

Στο τέλος όλα μαζί τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα αγγλικά τραγούδια. Συγχαρητήρια στην κα Στέλλα Καρατζά.

Δείτε πόσο όμορφα είχε στολιστεί η τάξη της κυρίας Πασπάλα.(Γ'2)..Μπράβο στη δασκάλα και στα παιδιά της...!